Willy Van De Velde – ‘De Schamperij – Maarkedal’ (2009)

Winning Bid: 304,00

Titel: ‘De Schamperij – Maarkedal’ (2009)

Schatting van de expert: 250 – 350 euro

Technieken & Materiaal: Olieverf op doek

Afmetingen: 25 x 70 cm  (ingelijst)

Over de kunstenaar: Willy Van De Velde (°1932) volgde als jonge knaap een opleiding in de tekenschool op de zolder van het huidige gemeentehuis van Maldegem. Hij studeerde later aan de KUMA te Maldegem en aan de academie te Brugge.

Hij schildert landschappen, havens, gebouwen, bloemen, portretten en boerderijdieren op het platteland. Hij gebruikt canvas, panelen en Boomse pannen als drager voor zijn werken. Een van zijn specialiteiten is het beschilderen van spijkerkoppen. Als miniatuurschilder tovert hij landschapjes en dorpsgezichten op een spijkerkopje met een diameter van 4 millimeter.