Murielle Victorine Scherre – ‘shooting power’ (2019)

Winning Bid: 650,00

In 2019 organiseerde het mudel / Museum van Deinze en de Leiestreek “Murielle Vicotorine Scherre. This hard. This fast”, de eerste tentoonstelling met fotografisch werk van Murielle Victorine Scherre. Een selectie uit 20 jaar fotografie werd uitvergroot op dibond in functie van de presentatie in het museum. Ieder exemplaar is uniek en werd op de achterzijde voorzien van een gesigneerd tentoonstellingsetiket.

Titel: ‘shooting power’ (2019)

Schatting van de expert: 500 – 600 euro

Technieken & Materiaal: Fotoprint op dibond, 100 x 70 cm, ingelijst in matzwarte aluminium, gesigneerde sticker op de verso.

Afmetingen: 100 x 70 cm, ingelijst

Over de fotograaf: Murielle Victorine Scherre (°1977, Gent) is de oprichtster en drijvende kracht achter het lingerielabel la fille d’O.

Met la fille d’O (°2003) creëerde ze een merk dat vrij is van esthetische, technische en economische compromissen. Sindsdien wordt ze beschouwd als een pionier in de wereld van duurzame lingerieontwikkeling en design.

Tijdens Paris Fashion Week SS16 werd haar lingeriecollectie in samenwerking met Ann Demeulemeester gelanceerd die tot op heden zijn uitwerking kent. In 2017 lanceerde la fille d’O een genderneutrale kledinglijn ‘Homage’.

Terwijl la fille d’O groeide in naam en faam, verdiepte ze zich achter de schermen in de kunst van de fotografie. Aultre ne veulx estre (no desire to be otherwise), het levensdevies van Félicien Rops, was en is haar leidraad. Als lingeriepionier en als fotografe geldt voor haar slechts één ding: niets is onmogelijk. Ze wordt gestuwd door een overweldigende energie die haar leidt naar vernieuwing en esthetiek.

De voyeur in haar toont ons de zijde van de mens op een onbewaakt moment. Hij wordt in zijn al dan niet letterlijke naakte schoonheid gevat. Boodschappen die onbedoeld worden achtergelaten, aangebracht of verbonden met materiële voorwerpen, krijgen voor haar lens een extra symbolische laag.

In 2019 streek ze neer bij mudel met de tentoonstelling this hard. this fast waarin de roekeloosheid en compromisloze ruwheid van de mens werd getoond.

“Aultre ne veulx estre is een alter ego dat leidt naar het zelf, al is dat niet alleen naar mijn eigenste zelf. Mijn camera is een spiegel waardoor ik kijk naar het zelf en de ander. Wat ons gelijk maakt, waar we verschillen. Iedere foto is een pagina uit de cursus Mens Zijn Doe Je Zo.” (Murielle Victorine Scherre)

WebsiteInstagramFacebook Murielle Victorine Scherre