Lieven Hendrickx en Sohnarr – Litho ‘I øde’ + gesigneerde LP ‘Coral Dusk’ (2020)

Winning Bid: 350,00

Titel: Litho ‘I øde’ (∼ ‘Into the desolate’) + gesigneerde LP ‘Coral Dusk'(2020)

Schatting van de expert: 300 – 350 euro

Technieken & Materiaal: Limited edition (1/50) 2coloured Lithographic Art Print: black Lithographic print + handstamped silver foil overprint – Arches 88, 300gr acid free cottonpaper Artistic Interpretation of Sohnarr by Lieven Hendrickx Printed at Studio ROTS, Mechelen en een door Sohnarr frontvrouw Patrica Vanneste gesigneerde LP ‘Coral Dusk’

Afmetingen: 76 x 56 cm, door de kunstenaar gemaakte lijst van 87 X 67 cm

Over de kunstenaars: Lieven Hendrickx is freelance kunstenaar, een creatieve duizendpoot die illustreert, grafisch ontwerpt en zich toelegt op de toegepaste kunsten zoals product- en meubelontwerp. Binnen zijn werk probeert hij vaak het tapijt onder je voeten vandaan te halen. Hij creëert spanning tussen alledaagse bekende elementen en het vreemde, tegenstrijdige of schijnbaar onmogelijke. Drie jaar terug startte hij Studio ROTS. Een hedendaagse lithografie- en drukkerijstudio waar hij multidisciplinaire samenwerkingen opzet.

SOHNARR is het soloproject van Patricia Vanneste. Twee jaar geleden stapte ze uit Balthazar, de band die ze veertien jaar eerder samen met Jinte Bernardt en Maarten Devoldere had opgericht. Toen ze een streep trok onder Balthazar voelde ze dat het tijd was om plaats te maken voor iets anders, al kon ze op dat moment nog niet precies definiëren wat. Wat ze wel wist: het moest authentieker worden. Dichter naar de kern. Nauwer aanleunen bij wie ze zélf was. Daarvoor moest ze in afzondering gaan.
Eind 2018 pakte Patricia haar koffer, en reisde ze in haar eentje door de uitgestrekte herfstlandschappen van Zweden en Noorwegen. Veel bagage had ze niet. Twee violen, een microfoon, een laptop, een midi-keyboard en een goed paar stapschoenen. Dat was het zo wat. Ze zocht de meest afgelegen plekjes op die ze kon vinden, wentelde zich in de imposante eenzaamheid van deze adembenemende omgeving en voelde zichzelf vervagen. “In Scandinavië vond ik wat ik nodig had: bossen, bergen en meren. Voor mij is dat de kracht van de natuur: ik voelde me enorm klein, en had niet langer de behoefte om iets voor te stellen. Ik kon gewoon zijn.” Dat bleek enorm inspirerend. Op zes weken tijd had ze de nummers klaar die nu samen Coral Dusk vormen.

Het werk is een artistieke interpretatie van Sohnarr door Lieven Hendrickx.

WebsiteInstagramFacebook Studio Rots
WebsiteInstagramFacebook Sohnarr