Hilde Braet – ‘FALLEN #2’ (2015)

Winning Bid: 200,00

Titel: ‘FALLEN #2’ (2015)

Schatting van de expert: 200 – 250 euro

Technieken & Materiaal: Polaroid lifting op aquarelpapier (1/1) – Polaroid lifting is een specifiek arbeidsintensief procedé vertrekkende van nog nauwelijks te vinden speciale films.

Afmetingen: 40 x 30 cm (ingelijst)

Over de fotograaf: Hilde Braet is fotografe, tentoonstellingsmaker en Master in Visual Culture. In haar oeuvre spelen erotiek en het visualiseren van sensualiteit een belangrijke rol. Zij werkte onder meer voor erotische magazines als Flirt en de Erotische gids. Als geëngageerde kunstenaar ziet ze fotografie als een middel om emancipatorische processen, empowerment en welbevinden te stimuleren.

Na het behalen van het diploma van landbouwingenieur assisteerde ik jarenlang de portretfotograaf Rony Heirman. Ze rondde haar opleiding fotografie af met een thesis over aspecten van ethische fotografie. Na haar opleiding fotografie specialiseerde ze zich verder in techniek en inhoud in Tsjechië (Praag), Zwitserland (Basel), Nederland (Apeldoorn) en Frankrijk (Arles).

Ze beoefent alle soorten van fotografie inclusief historische fotografische procedés en haar passie gaat uit naar mensen, sensuele portretten, portretten van mensen die een tipje van hun sluier willen oplichten.

Het werk komt uit de reeks FALLEN en is een aanklacht op het Westerse schoonheidsideaal waarbij de vrouw monddood wordt gemaakt en wordt herleid tot een speeltje.

WebsiteFacebook Hilde Braet