Bas Bogaerts – ‘About last summer’ (2019)

Winning Bid: 540,00

Titel: ‘About last summer’ (2019)

Schatting van de expert: 250 – 350 euro

Technieken & Materiaal: Print op Hahnemühle photo rag ultra smooth papier, gesigneerd in zwarte kader kader

Afmetingen: 29,7 x 42 cm

Over de fotograaf: Bas Bogaerts (°1979) groeide op in een artistiek nest. Na zijn licentiaatsdiploma archeologie aan de Universiteit Gent specialiseerde hij zich in defensie en fortificatie tussen de 16de en de 20ste eeuw. Als projectarcheoloog was hij mee verantwoordelijk voor de opgraving van de Spaanse stadsomwalling in Antwerpen.

Al reizend startte hij zijn carrière als fotograaf. Eerst voor Gazet van Antwerpen en Het Nieuwsblad, later voor het persagentschap Belga en de krant De Morgen. Hij specialiseerde zich in defensie maar ook in politie, migratie en bredere sociale thema’s. In zijn vrije tijd verzamelt hij oude jazzplaten, GI Joe-figuurtjes uit de jaren ’80 en whisky. Zijn levensmotto is ‘altijd “ja” zeggen’.

Als fotograaf houdt Bas Bogaerts ervan zich te mengen onder de mensen en een observerende vlieg op de muur te worden. Hij houdt van de kleine dagelijkse gedragingen van mensen in hun natuurlijke context en van het toelaten van natuurlijk licht om de echte sfeer weer te geven.

Website Bas Boogaerts